HABERLER

Çukurambar Yangın Tüpü

Çukurambar Yangın Tüpü

Yangın söndürücülerin içerisinde ısı ve oksijen arasındaki malzemeyi kesen bir kimyasal bulunur ve bu nedenle daha kısa sürece çıkmış olan bir yangını söndürmeye yarar. Küçük çaplı baş göstermiş olan yangınlar için kullanılan yangın tüpleri, büyük felaketlerin önüne geçmesi açısından oldukça önemli bir yere sahiptir diyebiliriz. Bilhassa bir yangının oluşma süresi düşünüldüğünde çok çabuk sıçrama imkanına sahip olan yangınlar büyük felaketlere de neden olabilmektedir. Çukurambar yangın tüpünü aldığınız zaman muhakkak nasıl kullanıldığını öğrenmeli ve tüm bakım işlemlerini de düzenli aralıklarla yaptırmanız gereklidir. Aksi takdirde kullanılmayan yangın tüpleri ileride problem çıkarabilir ve olası bir yangında etkili olmayabilir.

Yangın Tüpü Nasıl Kullanılmalıdır?

Öncelikle ilk kez kullanıyor olsanız bile yangın söndürme tüpünü kullanmak için tereddüt etmemelisiniz. Çünkü küçük çaplı baş gösteren yangın dakikalar içinde büyüyebildiği için siz ne kadar fazla tereddüt ederseniz o kadar fazla yangının büyümesine olanak sağlarsınız demektir.  Mutlaka yangın söndürme tüpünü tescillenmiş markalardan almaya özen göstermelisiniz. Çukurambar yangın tüpüseçiminde markanın tescilli olması önemlidir. Çünkü aksi durumlarda yangını daha çok şiddetlendirecek kimyasallara sahip tüpler çok tehlikeli olabilmektedir.

Tüpü kullanırken pimini çekmiş olmaya ve ters çevirerek bir kez sallamaya özen göstermelisiniz. Ardından rüzgarı arkanıza alarak yakın bir mesafeden kendinizi de güvenlik altına aldıktan sonra püskürtme işlemini yapabilirsiniz. İşlem sonunda mutlaka yangın tüpünü doldurup asmanız gereklidir.

Yangın Tüpü Bakımlarının Düzeni Nasıldır?

Aylık kontrol, 6 aylık kontrol ve senelik kontrol olarak üç aşamada yangın tüplerinin kontrolünden bahsedebiliriz. Aylık kontrolde bakılan alanlar genelde hortumu, tetiği ve emniyet sibobu giib daha donanımsal özellikleridir. Eğer Çukurambar yangın tüpünü 6 aylık kontrole götürecekseniz o zamanda tüpün tartıldığını ve içeriğine bakıldığını söyleyebiliriz. Bir senelik kontrol yangın söndürme tüpünün içeriğindeki maddenin daha ayrıntılı incelenmesiyle yapılır. Ayrıca beş ve on senelik kontrollerin de olduğunu ve mutlaka bunların da yapılması gerektiğini söylemeliyiz. Çünkü can ve mal kurtaran yangın söndürme tüpleri yangın felaketinde son derece önemli bir role sahiptir diyebiliriz.

Çayyolu Yangın Tüpü Çayyolu bölgesinde yangın tüpü ve ekipmanları yaygın olarak kullanılıyor. Firma olarak uzun zamandır bu bölgede hizmet sunuyoruz. Bizleri yıllardır tercih eden, Çayyolu halkına güvenlerinden dolayı teşekkür ederiz.