HABERLER

Altındağ Yangın Tüpü

Altındağ Yangın Tüpü

Yanıcı kimyasalların dışarıdaki havayla temas etmesi sonucunda ortaya çıkan yangınlar, iş yerimizde, evimizde ve belki de çok yabancısı olduğumuz bir yerde başımıza gelebilir. Bu olası felakette ilk önlem etraftaki yangın söndürücü tüpü kullanmaktır. Yangın tüpleri kullanıldığı ilk andan itibaren özellikle erken müdahale edilmişse hayat kurtarıcı olabilmektedir. Bu nedenle yapmanız gereken Altındağ yangın tüpü kullanımını öğrenmek ve zamanında müdahale etmektir. Eğer yangın kontrol edilemeyecek bir seviyeye ulaşmışsa o zaman mutlaka itfaiyeye haber vermenizin şart olduğunu da unutmamanız gerekecektir.

Altındağ yangın tüpütalimatlarını kontrol ettikten sonra basınç okuma düzeneğine de bakmanız gerektiğini unutmamalısınız. Tüm bunların kontrolünü ayda bir yapmanız , yaşanacak bir felakete kısa sürede müdahale etmenizi sağlayacaktır. Unutmamalısınız ki bir yangında hem can kaybı hem de mal kaybı büyük boyutlarda olabilmektedir.

Yangın Tüpü Bakımları Nasıl Yapılmalıdır?

Yangın tüpünün sadece kontrolünü sağlamak yeterli olmayacaktır. Aynı zamanda bu tüpün tüm bakımları da yapılmalı ve o şekilde muhafaza edilmelidir. Genelde önerilen 6 ayda bir düzenli bakım yapmaktır. Hidrostatik deney uygulamalı ve muayene sonucuna göre de yangın tüpüne nasıl bir bakım uygulanacağına karar verilmelidir.

Ayrıca Altındağ yangın tüpüiçerisinde bakımın yapıldığına dair bir gösterge mutlaka olmalıdır. Gerekli deneyime ve eğitime sahip kişilere bakım yaptırmanız gerektiğini de unutmamalısınız. Yangın söndürme tüpünüzün türünü ve nasıl bir bakıma ihityacı olduğunu ancak deneyimli ve eğitimli kişiler anlayacak, doğru uygulamayı yaparak güvenliğinizi sağlayacaktır diyebiliriz.