HABERLER

Bahçelievler Yangın Tüpü

Bahçelievler Yangın Tüpü

Henüz yeni başlamış ve farkedilmiş olan, büyümesine engel olmak istediğiniz yangınlar için kullanabileceğiniz yangın tüpü büyük felaketlerin önüne geçmesi açısından son derece önemlidir. Kullanımı son derece kolay olan bu yangın tüpleri evlerde, ofislerde, yurtlarda arabalarda ve daha sayabileceğimiz pek çok yerde bulunur. Önemli olan hem kullanım talimatlarına uymak hem de dikkatli olmaktır. Çünkü bakım ve kontrol isteyen yangın tüpleri uzun süre kullanılmadığı zaman içerisindeki etken maddelerini zamanla kaybedebilir. Bahçelievler yangın tüpü aramalarınızı profesyonel firmalardan destek alarak yapabilir, her türlü felakete karşı hazırlıklı olmak için de yangın söndürme eğitimleri alabilirsiniz.

Yangın Söndürülürken Nelere Dikakt Edilmelidir?

Önelikle kişilerden ilk istenen etrafındaki kişilieri muhakkak yangınla ilgili uyarmak ve yardım gelmesini sağlamaktır. Bu sayede yangın büyüse daha ona müdahale edebilecek profesyoneller hazır bulunacaktır. Yangının hızlı büyüyüp kontrolden çıkmasını önlemek için de yangın tüpünü doğru kullanmaya özen göstermelisiniz. Kullanımı kolay olsa da Bahçelievler yangın tüpünü yanlış kullanırsanız bunun yangının daha da tehlikeli bir hale getirebileceğini bilmelisiniz.

Kişilerin kendisini güvenli hale alması ve daha sonrasında müdahale etmesi de önemlidir. Risk almamak ve kendi canınızı riske atmamak önemlidir. Rüzgarı daima arkanıza alarak müdahale etmeli ve duruş mesafesine de dikkat etmelisi niz. Eğer bir alarm sistemi devredeyse bununla da yardım geleceğini bilmeniz gerekiyor.

Yangın Tüpü Nasıl Kullanıma Hazır Hale Getirilir?

Yangın tüpünü kullanıma hazır bir hale getirmek demek, eğer onu bir kere kullandıysanız mutlaka tekrar doldurmanız gerektiği anlamına gelir. Ne kadar kullanmış olursanız olur, ileride karşınıza nasıl bir yangın çıkacağı belli olmadığı için geri koyarken mutlaka tamamen dolmuş bir şekilde geri koymaya özen göstermeniz gerekecektir. Ayrıca yangın esnasında bir kaç kez çalkaladığınız Bahçelievler yangın tüpünün koruyucu mührünü çıkarmayı da unutmamanız gerekir. Mührü söktükten sonra da pimi çıkarmalısınız.

Alevlerin merkezine doğru sıkmak her zaman daha iyi sonuç vereceğinden mümkün olduğu kadar yangının ana kaynağına doğru püskürtmeniz gerekecektir. Tüm bunları yaparken olabildiğince tedbirli olmanız da son derece önemlidir.