HABERLER

Beypazarı Yangın Tüpü

Beypazarı Yangın Tüpü

Hızlı bir şekilde büyüyebilen ve önlem alınmadığı zamanlarda ciddi kayıplara yol açabilen yangınlar için ilk müdahale yangın söndürme tüpleri ile yapılmaktadır. Bu nedenle Beypazarı yangın tüpüne sahipseniz, bunu nasıl kullanacağınızı ve nasıl muhafaza edeceğinizi de bilmeniz gerekiyor. Kayıpları büyük olabilen bu felaket için en mantıklı hareket, yangın söndürme tüpünü doğru kullanmaktır. Ancak uzun süre bakımsız ve kontrolsüz kalan bazı tüpler istenildiği gibi sonuç vermeyeceğinden yangında etkisi az hissedilecek ve yangının büyümesine de engel olamayacaktır. Yapılması gereken az önce de belirttiğimiz gibi tüm kurallara uymak ve yangına bir an önce doğru müdahale yapmaktır.

Yangın Söndürme Tüpüne Nasıl Bakım Yapılır?

Eğer yangın söndürme tüpüne bakım yapmazsanız içerisindeki kimyasallar etkisini kaybedecek ve olası bir felakette etkisiz kalacaktır. Ayrıca zaman içerisinde yangın tüpleri basınç özelliğini de kaybedebilir. Bu nedenle basıncına bakmak ve düzenli olarak içeriğini kontrol etmek için ayda bir genel kontrol, 6 ayda bir de yenileme işlemi yapılmalıdır. Beypazarı yangın tüpü kontrolleri ve bakımları işinin ehli, profesyonel kişilerce yapılmalıdır. Aksi takdirde hatalı bir işlem yangının sönmemesine neden olacak bu da zincirleme olarak kayıpları arttıracaktır.

Yangın tüpünün sızdırmaması ve yeni mühür takılması da bakımdan sonra oldukça önemlidir. Güvenlik cihazı yenilendikten sonra işaretçi levhalar mutlaka takılmalıdır. Böylece tüpü eline alan nasıl kullanacağı konusunda bilgi sahibi olmalı ya da yangın tüpüne nasıl ulaşacağını işaretçilerle bulabilmelidir.

Bakımı Yapılmayan Yangın Tüpleri Ne Olur? 

Yangın söndürme tüplerini uzun süre kullanmamış olabilirsiniz. Uzun süre kullanmamanız demek, tüpün bazı özellikleri kaybetmiş olabileceği anlamına geldiğinden içerisindeki kimyasallar yanıgını söndürmeye yeterli olmayabilir. Her duruma karşı hazırlıklı olmak istiyor ve yangın söndürücünüz olası bir felakette etkisini göstersin istiyorsanız mutlaka cihaza iyi bakım yapmalısınız. Beypazarı yangın tüpü kontrolleri ve bakımları yapılırsa sizin her türlü tedbirli olmanızı sağlayacaktır. Yangın tüplerinin olası bir felakette hayat kurtarıcı olduğunu bilerek hareket etmeli, işin uzmanından yardım almalı ve çevrenizdeki insanları da yangın tüpü kullanımıyla ilgili mutlaka bilgilendirmelisiniz.