HABERLER

Keçiören Yangın Tüpü

Keçiören Yangın Tüpü

Herhangi bir ihmal veya kaza sonucunda ortaya çıkan felaketlerden biri olan yangın, büyük veya küçük binalarda, insanın yaşadığı her yerde olabilme tehlikesi vardır. Yangın çıktığında önlem alınmadığında maddi ve manevi büyük felaketlerle karşı karşıya kalınabilir. Yangın konusunda halk bilinçlendirilmeli ve olay anında nasıl davranması gerektiğini bilmelidir. Yangın eğitimleri verilmeyen ve bu konuda bilgisi olmayan çoğu kişi yangından çıkan zehirli dumandan zehirlendikleri için hayatını kaybedebilmektedir. Keçiören Yangın Tüpü satan yerler ve bulunduğunuz şehirdeki yangın güvenliği malzemeleri satışı yapan yerlerden alınan yangın cihazları yangına hemen müdahale edildiğinde etkili olacaktır.

Yangın Tüplerini Kontrol Ettirmeyi İhmal Etmeyin

İç içe olan binalar, işyerleri, mağazalar yangının her yere sıçramasına sebep olabileceği için olay anında ilk müdahale yapılamayacak kadar ciddi boyuttaysa derhal binayı terk etmeli ve itfaiyeye haber vermelidir. Binalarda, işyerlerinde bulunması zorunlu olan yangın ekipmanlarını temin etmeye çalışın ve küçük derecede başlayan yangınlarda panik yapmadan söndürmeye çalışın. Keçiören Yangın Tüpü satan yerler bu konuda Keçiören halkının yanında olacak ve güvenli söndürme cihazlarının satışını yaparken aynı zamanda teknik konular hakkında da bilgilendirme yapacaktır. Yangın tüpleri dolumlarının da sürekli kontrolünü yapmak hem zorunludur hem de güvenlik açısından gereklidir. Sadece zorunlu olduğu için satın alınan ve kullanmak gerekmediği için binanın bir tarafında bekletilen tüpler ihtiyaç doğduğunda işe yaramayacaktır.

Kaliteli Yangın Tüpü Almaya Özen Gösterin      

Yangın tüpünü aldığınız yerin güvenilir firma olduğuna ve aldığınız cihazların kaliteli olmasına da özen gösterin.  Bu konuda da bilinçli davranarak işinin ehli ve sizin güvenliğinizi önemseyen yerleri tercih etmeniz yararınıza olacaktır. Kullanmanız gerektiğinde ilk önce kendi güvenliğinizi göze almalı ve uzak mesafeden alevin dibine doğru tüpü püskürtmelisiniz. Panik yapmanızın daha büyük hatalara neden olabileceğini aklınızda tutun ve olay anında serinkanlılıkla müdahale de bulunun. Yangın tüpü satışında aradığınız ucuzluk değil kalite olmalıdır. Keçiören Yangın Tüpü firmalarından veya size en yakın güvenilir yerlerden sahip olacağınız yangın tüpünü binanın görülebilir yerlerine asın. En az hasarla kurtulmak için gazı ve elektriği kesin, ilk müdahaleyi yapın ama can ve mal güvenliğiniz için itfaiye ekiplerine haber vermeyi de ihmal etmeyin.