HABERLER

Sincan Yangın Tüpü

Sincan Yangın Tüpü

Sincan Yangın Tüpü

Yangınlar önlem alınmadığında can ve mal kaybına sebep olan felaketlerden biridir. Küçük derecede meydana gelebilen yangınlarda da en önemli unsur gerektiğinde müdahale etmektir. Kapalı sosyal alanlarda, hastanelerde, okullar, fabrikalarda gördüğümüz yangın söndürme tüpleri olası küçük yangınlara müdahale edilmesi için kullanılır. Binalarda da bulunması zorunlu hale gelen yangın tüp ve ekipmanları sayesinde küçük yangınlar önlenerek can ve mal kayıpları en aza indirilir. Ancak nasıl kullanılacağı ve yangın anında neler yapılması gerektiği önemlidir. Bu yüzden halkın yangına karşı ne yamaları gerektiği ve nasıl müdahale etmeleri gerektiği hakkında eğitimli olması ve bilinçlendirilmesi gerekir. Sincan Yangın Tüpü firmaları kullanıcılara tüplerin satışında gerekli bilgiyi verecek ve yapılması gereken periyodik bakımlarında da sizlerle irtibat halinde olacaktır.

Yangın Tüp Çeşitleri Nelerdir?

Yangın tüpleri kullanılan sınıflamaya göre çeşitlendirilir. Yangın çeşitlerine göre sınıflandırılan tüplerde A tipi yangın tüpleri katı yangınlarda önlem almak için kullanılır. B tipi yangın tüpleri ise sıvı yangınlarda etkilidir. C tipi yangın tüpleri gazdan kaynaklanan yangınlarda etkili olurken, D tipi yangın tüpleri ise metal yangınlar için kullanılır. En çok tercih edilen yangın tüpleri ise ABC karışım olarak hazırlanan yangın tüpleri olmaktadır. ABC karışım yangın tüpleri genel olarak 4 ila 6 kg ağırlığına sahip olup kullanım için en uygun yerler ev ve işyerleri olmakla beraber size en yakın yangın tüpü servisinden veya Sincan Yangın Tüpü firmalarından satış ve teknik destek alınabilir.

Yangına Nasıl Müdahale Edilir?

Yangın söndürme tüpü gerektiğinde bu işte eğitimli olan kişi güçlü olan koluyla tüpü kavrayarak kullanıma hazırlar. Yangına müdahale eden kişi yangına yaklaşırken rüzgarı arkasına almalıdır. Rüzgar önde olduğunda görüş açısı kapanacak ve dumandan kaynaklanan karbonmonoksit zehirlenmesi yaşanabilecektir. Güvenli şekilde yaklaşarak, kendini koruyacak şekilde pozisyon alması ve tüpün tepe kısmında bulunan pimin çekilmesi gerekir. Pim çekildiğinde tüp açılır ve ön kısmında bulunan hortum diğer elle sıkıca tutulur. Yangının dip tarafına doğru sıkılarak söndürme işlemine başlanmalıdır. Alevlerin dibine yapılan müdahale yangının kolay sönmesini sağlar. Söndürmeye müdahale edecek kişinin panik yapmaması ve vakit kaybetmeden söndürme tüpünü kullanması gerekir. Sincan Yangın Tüpü satan yerler cihazların kullanımı konusunda da yeterli teknik desteği verecektir.