HABERLER

Yangın Tüpü Satan Yerler

Yangın Tüpü Satan Yerler

Kapalı alanlarda yönetmelikler çerçevesinde bulundurması zorunlu olan yangın tüpleri ve ekipmanları küçük derecedeki yangınların giderilmesinde etkilidir. Tüplerin içinde bulunan özel olarak hazırlanmış bileşenler sayesinde yangına yapılan acil müdahalede alevlenmenin önüne kısa sürede geçilmesini sağladığı için hayati önem taşır. Müdahaleyi gerçekleştirecek olan kişilerin de yangın risklerine karşı hazırlıklı ve eğitimli olması gerekir. Yangın söndürme ekipmanları içinde en önemlileri arasında bulunan tüpler,  Yangın Tüpü Satan Yerler aracılığıyla satın alınabilir. Kullanacak kişilerin eğitimli olması yangın tüpleri hakkında da teknik bilgiler sayesinde kullanıldığında büyük yangınların önüne geçilmiş olur. İşletmeler veya binaları koruması için görevlendirilen kişilerin olası yangınların önüne geçebilmesi için yangına müdahale eğitimi almaları faydalı olacaktır.

Yangın Tüpünün Bakımı

Yangın tüplerinin sadece alınmış olması yeterli değildir. Bulundurma aşamasını sağlayan kişiler içinde geçerli bazı kuralları söz konusudur. Bu kurallar yangın tüplerinin güvenli olarak kullanılmasını sağlayacak kuralları kapsar. Kullanıcıların Yangın Tüpü Satan Yerler aracılığıyla dolum gibi servis hizmetlerini de aksatmadan gerçekleştirmesi gerekir. Çünkü tüplerin içinde bulunan kimyasal bileşenlerin de daha verimli olabilmesi için yılda 1 kez dolumlarının servis aracılıyla yapılması gerekir. Firmaların özel olarak sunduğu servis hizmetlerini kapsar. Firma servisi tarafından dolum noktasına götürülen tüplerin bakımları yapılarak dolumları yapılır. Yangın tüpü dolumunun kurallara uygun şekilde kontrol edilmesi gerekir. Bu konuda uzman teknik elemanların 6 ayda bir veya yılda bir olmak üzere düzenli teknik kontrollerin yapılması gerekir. Doldurma zamanlarında dolum hizmeti verilerek gerektiğinde güvenli şekilde kullanıma hazır hale getirilmesi önemlidir.

Büyük Yangınlara Müdahale Etmeyin

Yangın tüpünün garanti süresi Sanayi ve Ticaret Bakanlığı tarafından 4 yıla çıkarılmıştır. Ancak periyodik kontrolleri ihmale gelmediği için kullanıcının Yangın Tüpü Satan Yerler aracılığıyla bakımlarının üzerinde durması gerekir. Bulunduğunuz ortamda yangın küçük bir yerden başlamış ve söndürülebilecek gibi olduğunda yangın tüpleri kullanılarak söndürülebilir. Ancak sürekli yayılarak ciddi şekilde devam eden yangında bulunduğunuz yeri terk ederek itfaiyeye haber vermeniz gerekir. Yangın söndürme cihazları belirtildiği üzere küçük derecedeki yangınlarda etkili olarak kullanılmak için yapılmıştır. Yangın çıkan ortamda önlenemeyecek derecede etrafı saran yangınlarda tüplerde yeterli gelmeyeceği bilinmelidir.