HİZMETLERİMİZ

Ankara Yangın Dolapları

Ankara Yangın Dolapları

Ankara Yangın Dolapları

Yangınlar erken müdahale edilmediğinde geniş alana yayılabilen kimyasal tepkimelerdir. Yaşanması son derece üzücü bu olayların önceden önlemle önüne geçilmesi gerekmektedir. En çok da yangın söndürme sistemleri gerektiği gibi kullanılmalı ve bu konuda masraftan da kaçılmamalıdır. Ankara yangın dolapları firmaları ile gereken yangın söndürme tesisatını satın alabilirsiniz.

Yangın dolapları tamamen elle açılıp kapanan ve otomatik olmayan sistemlerdir. Aynı zamanda binalar için son derece önemlidir. Binaların ve içindeki insanların yangına karşı güvenliği bu yangın dolapları aracılığıyla sağlanmaktadır. Bu nedenle bina inşaat halindeyken gerekli önlemler alınmalı, gerekli çalışmalar yapılmalıdır. Yangın dolabı denince alıp kolayca takılacak bir araç değildir. bina içine yerleştirilen borular, vanalar derken bir sürü çalışma gereklidir. Bu işlemler için erken davranılması mantıklı olacaktır.

Yangına Müdahale

Ankara yangın dolapları ile yangına zamanında müdahale edebilirsiniz. Yangın anında ilk yapılacak iş elle müdahale etmektir. İtfaiye ekipleri gelene kadar bina sakinleri kendi çabalarıyla yangını söndürmeye çalışır. Bunun için de mevcut imkânlar kullanılır. Bu durumda hemen yangın dolabına koşulur. Dolap açılır, hortumlar çekilir ve vana açılır. Anında yangına bu şekilde müdahale edilebilir. Vanayı açar açmaz hemen su gelebilir çünkü bu sistemde şebeke suyu kesilmediği sürece her daim hazırda su bulunur. Bu bakımdan son derece avantajlı ve kullanışlı olan yangın dolaplarına önem verilmelidir.

Bunun dışında kuru sistemler de kullanılabilir. Islak sistemde nasıl açar açmaz su geliyorsa kuru sistemde de su bulunmaz. Ama hortumun bir ucu bina içinde bir ucu da bina dışında bulunur. Gelen itfaiye ekipleri bu boruya su verir ve su içeri ulaşır.

Yangın dolapları yapıldıktan sonra tesisat test edilmeli ve kullanım gerektiğinde sıkıntıya sebep olmamalıdır.

Diğer Yangın Söndürme Seçenekleri

Yangın söndürme konusunda ilk yapılacak iş yukarıda da bahsettiğimiz gibi elle müdahale olduğundan yangın tüpleri de seçenekler dâhilindedir. Yangın tüpleri küçük ama işlevi büyük olan söndürme araçlarıdır. Mutlaka yerleşim alanlarında bulundurulmalı ve düzenli olarak bakımı da yapılmalıdır. Ankara yangın dolapları üreten firmalardan bakım ve montaj hakkında detaylı bilgiyi alabilirsiniz.