HİZMETLERİMİZ

Ankara Yangın Söndürme

Ankara Yangın Söndürme

Ankara Yangın Söndürme

Yangınlar çeşitli nedenlerden meydana gelen ve ateşin kontrol edilemeyişi sonucu yayılma gösteren üzücü ve istenmeyen olaylardır. Bu istenmeyen durumların yaşanmaması için gerekli önlemler alınmalıdır. Elektrik kontağı, tüp ya da açık alandaki ateşler kontrol edilmelidir. Olası bir yangın durumunda ise hazırda bulundurduğunuz Ankara yangın söndürme sistemlerinden yararlanabilirsiniz. Çoğu kişi bu konuda önlem almayı akıl edemiyor ya da önemsemiyor. Böyle durumlarda olası bir yangın anında nasıl müdahale edileceği konusunda da panik yaşanıyor. Bu nedenle her evde bir yangın tüpü bulunmalıdır.

Yangın Söndürmede Kullanılan Tesisatlar

Yangın söndürmede kullanılan çeşitli tesisatlar üretiliyor. Bunlar yangının durumuna göre ya da yangının kim tarafından söndürüleceğine göre değişiklik gösteriyor.

Sprinkler Tesisatı: Bu tesisat çeşidi ülkemizde çok da yaygın değildir. Yalnızca bazı büyük işletme ve kuruluş tarafından kullanılmaktadır. Sistem tavana yerleştirilen su boruları ile işletiliyor. Bu su borularının üzerine belir aralıklarla musluklar yerleştirilerek ısının belli bir düzeye ulaşmasından sonra muslukların akması sağlanıyor. Eğer işletmenizde bu sistemi kullanıyor ya da kullanmak istiyorsanız en iyi şekilde randıman almanın ilk koşulu tazyikli su akmasıdır. Tazyikli ve sürekli akan su olası bir yangın durumunda görevini yerine getirecektir. Isı düzeyine göre harekete geçtiğinden yangını büyümeden önleme özelliği bakımından çok önemli sistemlerdir.

Yangın Musluğu Şebekesi: Bu şebekede hidratlara yangın için kullanılacak hortumlar takılır. Bu hidratların suyu bir şebekeden gelmektedir. Bu şebeke işletmenin kendine ait bir su deposu da olabilir. Gerekli suyu temin etmek için depolardaki su en az 30 ton civarında olmalıdır. Bu konuda suyun basıncı ve hidratların genişliği de dikkate alınmalıdır. Hortumlar doğru uzunlukta seçilmelidir.

Seyyar Olarak Kullanılan Söndürme Cihazları: Seyyar yangın söndürme cihazları konusunda Ankara yangın söndürme sistemleri firmaları ile irtibat kurabilirsiniz. Bu sistemler elle taşınabilir özelliktedir. Yangın ilk çıktığında daha büyümeden bu seyyar cihazlarla müdahale edilirse yangının ilerlemesi durdurulabilir. Yangın söndürme seyyar cihazları her ortamda bulundurulmalı ve gerekli güvenlik önlemleri alınmalıdır. Olası bir yangın anında nasıl kullanılacağı da öğrenilmelidir.