HİZMETLERİMİZ

Yangın Tüpü İmalatçıları Ankara

Yangın Tüpü İmalatçıları Ankara

Yangın Tüpü İmalatçıları Ankara

Yangın tüpü imalatçıları Ankara ve çevresinde faaliyet göstermektedir. Bu firmalardan yangın tüpleri ve diğer yangın söndürme tesisatlarını satın alabilirsiniz. Üstelik bütün montaj işlemlerini de firmalar kendisi yürütüyor.

Yangın söndürme cihazları ve tesisatları kullanılacağı yer ve amaca göre farklılık göstermektedir.

Yangın Söndürme Cihazları

Yangın söndürmek için kullanılan tesisatlardan ilki Sprinkler tesisatıdır. Bu tesisat işletmenin tavanına yerleştirilir. Olası bir yangın durumunda ise otomatik olarak harekete geçer. Sistemde tavana yerleştirilen borular bulunur. Bu boruların üzerine belli aralıklarla musluklar yerleştirilir ve bu musluklar yangın anında kendiliğinden açılır. Suyun tazyikli ve devamlı olması ile sistemden büyük oranda yararlanılır.

Başka bir seçenek de yangın musluğu şebekesidir. Bu sistemde su deposuna ya da şehir içindeki sudan yararlanmaya ihtiyaç vardır.

Asıl konumuz olan yangın tüpleri ise kullanımı en kolay olan yangın söndürme cihazlarıdır. Ama şuna da dikkat etmek gerekir ki işletme gibi büyük yerlerde ancak yangın başlangıçta fark edilirse işe yarayabilir. Büyük çaplı yangınlara karşı ve hasar durumuna karşı büyük tesisatlar kullanılmalıdır.

Yangın Tüpü Kullanımı

Yangın tüpü imalatçıları Ankara içindeki ve civardaki bölgelerin bu alandaki ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Bu firmalardan yangın tüpü temin edebilirsiniz. Üstelik kurulum da firmalara aittir. Çünkü basit gibi görünen yangın tüplerinin kurulumu yönetmeliklere uygun olarak yapılmaktadır. Yönetmeliğe göre yangın tüplerinin 12 kg.a kadar olanları 90 cm.ye kadar çıkabilmektedir. Maksimum yükseklik 90 cm.dir. peki bu şartlar neye göre belirleniyor?

Olası bir yangın durumunda tüpün kolayca alınacak bir yerde olması gerekir. ne alınamayacak kadar çok yüksekte olmalı ne de tamamen yerde olmalıdır. Yüksekte olursa yangına müdahale için tüpün yerinden çıkarılması zor olabilir. Yerde olursa da üstüne bir şeyler atılmışsa görülmeyebilir. Böyle durumlar yangına anında müdahale etmeyi engellemektedir.

Bu tüplerin belli aralılarla bakımının yapılması gerekir. Aksi hâlde ihtiyaç durumunda beklenilen etkiyi yaratmayabilir. Tüplerinizin dolum işlemleri de yangın tüpü imalatçıları Ankara firmaları tarafından yapılmaktadır. Tüpleriniz boşaldığında bu firmalar ile iletişime geçebilirsiniz. Bu sırada firmalar size geçici bir tüp bırakacaktır. Güvenliğiniz korunacak şekilde tüp dolum işlemlerini yangın tüpü imalatçılarına yaptırabilirsiniz.