HİZMETLERİMİZ

Yangın Söndürme Tüpü Ankara

Yangın Söndürme Tüpü Ankara

Yangın Söndürme Tüpü Ankara

Yangın insan hayatını önemli ölçüde etkileyen ve canları ve mallarını kaybetme ihtimaline neden olan felaketler arasındadır. Felaketten korunmak için de ateşin olduğu günden beri farklı tedbirler almışlar ve bu tedbirlerin gelişmesi de yine teknoloji sayesinde olmuştur. Yangın Söndürme Tüpü Ankara firmalarından alınarak kapalı alanlarda bulundurulabilir. Günlük yaşantının devam ettiği okul, hastane, AVM gibi yerlerde ve binalarda söndürme ekipmanlarının bulunması yasal olarak da zorunluluk haline gelmiştir. Evlerde çıkan küçük derecedeki yangınların söndürülmesinde etkili olan cihazlar olası daha büyük yangını da söndürmeye yardımcıdır. Teknoloji cihazları geliştirirken yangının çıkış sebepleri de daha da farklılaşmış ve sebeplerde çoğalmıştır. Eskiden en sık rastlanılan baca yanması veya sobadaki közün yanıcı maddelere değdiği gibi sebeplerle yangın çıkarken şimdi yangının çıkış şeklide değişmiştir. Günümüzde ise daha çok elektrik kontağında bulunan prizlerin şase yapması, yakıt olarak kullanılan doğalgaz gibi sebeplerle yangınlar çıkmaya başlamıştır. 

Yangın Tedbirleri Nelerdir?

Yangına neden olabilecek faktörler çoğalsa da alınacak yangın tedbirleri de aynı oranda geliştirilmiştir. Alınacak tedbirlerden bazıları evlerdeki duman detektörleri, yangına karşı geliştirilen alarm sistemleri, yangın söndürme cihazlarıdır. Yangın Söndürme Tüpü Ankara firmasından bulundurulması zorunlu ekipmanlara sahip olunarak olası küçük yangınlara müdahale edilebilir. Eskiden sadece şehirlerde yapılan yangın yatırımları şimdi ise evlerde ve işyerlerine yangına karşı alınacak güvenlik sistemleri yönetmelik gereğince zorunlu hale gelmiştir. Yönetmelik kapsamında alınan kararla 50 kişiden fazla kişinin yaşadığı binalarda yangın merdivenleri bulundurmak zorunlu hale gelmiştir. Ayrıca yönetmelikte insanların sürekli bulunduğu kullanım alanlarında da yangın tüpü bulundurmak zorunludur.

Yangın Söndürme Cihazlarının Kontrolü

Yangın Söndürme Tüpü Ankara firmalarından alınabildiği gibi her şehirde satışını ve kontrolünü yapan yerlerde fazlasıyla bulunmaktadır. Yangın tüpleri diğer güvenlik yöntemlerine göre belli zamanlarda periyotlar halinde yangın tüpü servisleri tarafından kontrolünün yapılması ve apartman yöneticileri tarafından aylık olarak basınç değerlerinin kontrol edilmesi gerekir. Gerekli rutin kontrollerinin yapılması küçük derecede meydana gelen yangınlarda müdahale edilmesinde etkili olabilmesi için önemlidir. Kontrollerinin devamlılığının sağlanması olası can ve mal kaybını önlemek için faydalı olmakla beraber aksilik olduğunda doğacak zarardan ve olaylardan kurum yetkilileri sorumludur.