HİZMETLERİMİZ

Ankara Yangın Söndürme Cihazları

Ankara Yangın Söndürme Cihazları

Ankara Yangın Söndürme Cihazları

Ankara yangın söndürme cihazları ile olası yangınları önceden kontrol edebilir ve önleyebilirsiniz. Ankara ve diğer illerde ülke çapında üretilen yangın söndürme cihazları benzer niteliktedir. Bu cihazlar çoğunlukla işletmeler için üretilmektedir. Yani büyük işletmelerde çıkan yangınların kısa sürede kontrol altına alınması zor bir iştir. Yangın kontrol altına alınmadığında içindeki insanların hayatı ve söz konusu işletmenin ürünleri büyük zarar görmektedir. Yok olmakla karşı karşıya gelebilen işletmeler için en doğru yöntem yangın söndürme sistemlerini kullanmaktır. Fakat bu sistemler büyük çaplı sistemler olduğundan ülkemizde çok yaygın olarak kullanılmayabiliyor. Bazıları az sayıda firmada karşımıza çıkıyor. Gördüğü iş bakımından kesinlikle atlanmaması gereken detaylar ve önlemlerdir denebilir.

Yangın Söndürme Sistemleri

Yangın söndürme sistemleri seyyar yangın söndürme sistemleri ve işletmeye kurulan yangın söndürme sistemleri olarak ikiye ayrılmaktadır.

Yangın Söndürme Tüpleri: Yangın söndürmede kullanılan tüpler basit yapıda üretilmektedir. Kullanımı ve taşıması son derece kolaydır. Bu nedenle işletmelerde bu tüplerden mutlaka bulunmalıdır. Diğer büyük sistemler olsa dahi tüplere yer verilmelidir. Çünkü yangın tüpleri yangın henüz başlamışken ve büyümeden müdahale etme imkânı tanımaktadır. Ankara yangın söndürme cihazları için satış yapan firmalar ile irtibat kurulmalı ve alırken yangın tüplerinin nasıl kullanılacağı öğrenilmelidir.

Sprinkler Yangın Söndürme Tesisatı: Sprinkler yangın söndürme tesisatı ülkemizde çok fazla kullanılmamakla birlikte daha çok Avrupa’da yaygın olan tesisat sistemleridir. Sprinkler tesisatı tavanları döşenerek kullanılmaktadır. Tavanlara döşenen büyük boruların üzerine belirle aralıklarla musluklar yerleştirilir. Olası yangın durumunda ve ısı belli bir düzeyin üstüne çıktığında bu musluklar otomatik olarak açılır. Yani sistem tamamen otomatik çalışmaktadır. Bu nedenle iş yeri sahiplerinin orda bulunup bulunmaması sistemin çalışması bakımından önemli değildir. Sprinkler Ankara yangın söndürme cihazları tercih edilirken en üst düzeyde fayda sağlamak için suyun tazyikli olmasına dikkate edilmelidir. Tazyikli ve sürekli su ile sistem doğru bir şekilde çalışabilecektir.

Sprinkler tesisatı aslında en güvenli tesisat biçimidir. Özellikle büyük işletmeler için kaybı büyük oranda önlemektedir. Bunun dışında yangın musluğu şebekesi de tercih edilebilir.