HİZMETLERİMİZ

Ankara Yangın Tüpü Dolumu

Ankara Yangın Tüpü Dolumu

Ankara Yangın Tüpü Dolumu

Yangın felaketinden korunmak ve çıkabilecek yangınlara karşı önlem almak gerekir. Bunun içinde toplumun bilinçlendirilmesi amacıyla yangın eğitimi verilerek kişilerin bilinçlendirilmesi şarttır. Toplumu etkileyen afetlerin yine toplum bilinciyle üstesinden gelmek için sadece yangın haftalarında verilecek eğitimlerle değil, kurumların da bu konuda personeline veya öğrencilerine bilinçlendirecek eğitimler verilmesi gerekir. Yangından mağdur duruma düşen her kişinin psikolojisi bozulur ve ciddi derecede mal kaybına ve can kaybına sebep olabilir. Yeniden başlangıç yapmak uzun zaman ister. Yangın eğitimi de yaşanabilecek afetlerin önüne geçilmesini ve zararın en az seviye indirilmesi için önemi büyüktür. Yangın eğitimi sadece öğrencilerin toplandığı alanlarda birkaç odun parçasını yaparak yapmak yerine bu alanlardan sıyrılarak daha fazla bilginin olduğu en üst düzeyde bir ömür unutulmayacak düzeyde verilmesi gerekir. İşyerinizde veya binanızda yangın söndürme cihazları olması da bu iş için yeterli değildir. Çünkü elde bulunan tüplerin dolumunu ve ayarlamalarını yapmak da önemlidir. Ankara Yangın Tüpü Dolumu yapan firmalar gerekli bakımını ve dolum yaparlar.

Yangın Tüpü Yangını Nasıl Söndürür?

Belirli ortamlarda belirlenemeyen sebepten çıkan yanıcı madde ve oksijenle temas ederek yanma olayının kimyasal olarak gerçekleşir. Kimyasal etkileşmede kıvılcım oluşarak diğer yanıcı maddeleri tutuşturarak devam eder ve yangının büyümesine neden olur. Önlem alınmadığında büyük çapta can ve mal kayıpları yaşanabilir. Yangının büyümeden kontrol altına alınabilmesi için ilk anda müdahale çok önemlidir. İlk müdahalede ise yangın tüpleri kullanılır. Yangın tüpü içinde bulunan kimyasallar ortamın oksijenini absorbe ederek yanıcı maddede bulunan kimyasal etkileşim sona erer ve kontrol altına alındığı için büyümesi de engellenir. Ankara Yangın Tüpü Dolumu yapan firmalardan gerekli bakımlarının yapılması ve gerektiğinde dolumu da yapılması önem taşımaktadır.

Yangın Tüplerinin Bakımı

Yangın tüpleri yangına ilk anda müdahale edilen ve oldukça etkili olan yangın söndürme cihazıdır. Evlerde, işyerlerinde, otomobillerde, fabrikalarda, okullarda hayatın her alanında kullanılmak üzere boyutlarına ve ağırlıklarına göre çeşitleri bulunan ve hayati öneme sahip söndürme aletleridir. Yangının büyümesini önleyen aletlerin Ankara Yangın Tüpü Dolumu yapan yerlerde doldurulması ve teknik bakımlarının yapılması gerekir.