HİZMETLERİMİZ

Yangın Tüpü Fiyatları Ankara

Yangın Tüpü Fiyatları Ankara

Yangın Tüpü Fiyatları Ankara

Yangın tüpü fiyatları Ankara ve civarında genelde yakın olmakla birlikte firmaya göre de değişmektedir. Yangın söndürme cihazları ve yangın tüpü alırken fiyat konusuna fazla takılmadan her türlü güvenlik önleminin alınmasına dikkat edilmelidir. Maliyetten kısayım derken büyük kayıplar yaşamamanız için uzun süre kullanılabilecek olan yangın söndürme tesisatlarını kullanmayı denemelisiniz. Evet, belki de çok sık karşılaşılacak bir durum değil fakat olası bir durumda bütün kazancınızı kaybedebilirsiniz. Bu nedenle önlem almak sizi korkutmamalı ve masraftan kaçınmamalısınız. Böyle yararlı ve kurtarıcı cihazları bulundurmak her zaman birinci sırada yer almalıdır.

Yangın Tüpü Seçimi

Yangın tüpleri neden gereklidir? Yangın tüpü anında müdahale açısından önemlidir. Aslında büyük işletmelerin işini görecek olan tavana yerleştirilen ya da musluklu tesisat örnekleridir. Özellikle tavana yerleştirilen tesisatlar ısı değerine göre harekete geçtiğinden son derece kullanışlı ve çözüm getirici özelliktedir. Isı yükseldiği anda musluklar otomatik olarak açılır ve yangına müdahale edilir. Bu sistemlerde suyun sürekliliği ve tazyiki önemlidir.

Yangın tüplerine gelince diğer büyük tesisatlara oranla daha ekonomiktir. Taşıması kolaydır. Farklı ağırlık değerlerine göre seçim yapabilirsiniz. Genelde küçük ebatlardadır ve yangın anında hemen koşup harekete geçebilirsiniz.

Yangın Tüpü Montajı

Yangın tüpü montajı için profesyonellerin çalışması gerekir. Çünkü bu basit gibi görünen durum aslında yönetmelikle sabitlenmiştir. Yönetmeliğe göre yangın tüpleri yerden 90 cm.ye kadar çıkarılabilmektedir. Yere konması tavsiye edilmiyor. Çünkü yangın durumunda üstünde eşya varsa görülmeyebilir. Yangın tüpü fiyatları Ankara konusunda tercih ettiğiniz firmalardan gerekli bilgiyi almalısınız.

Tüpler ne kadar uzaklığa yerleştirilmelidir? Yangın tüplerinin yüksekliği biliniyor. Peki, tüplerin bulunduğunuz ortam ile mesafesinin ne kadar olması gerektiğini biliyor musunuz? Bu konuda önerilen mesafe 25 metredir. Yangın fark edildiğinde ilk andaki panikle birlikte yangın tüpüne koşulması ve tüpün ele geçirilmesi 1 dk olarak hesaplanıyor. Toplamda yangının kontrol altına alınması ise 3 dakikalık bir sürede gerçekleşiyor. Bütün bu bilgiler doğrultusunda yangın tüpü fiyatları Ankara konusunda her işletmenin bir yangın tüpü ve de tesisatı bulunmalıdır.