HİZMETLERİMİZ

Yangın Söndürme Şirketleri

Yangın Söndürme Şirketleri

Yangınlar doğal ateş, patlayıcı madde ya da elektrik kontağı nedeniyle ortaya çıkan ve kontrol edilemeyen durumları ifade eder. bu üzücü durumlarla karşılaşmak istemesek de her türlü önlem baştan alınmalıdır. Olası bir yangın ihtimaline karşı yangın söndürme şirketleri kullanılmalıdır. Bu cihazlar kullanım yerlerine ve ebatlarına göre farklılık göstermektedir.

Yangın Söndürmede Kullanılan Cihazlar Nelerdir?

Yangının görülmesi durumuna karış önlem alınmalı aynı zamanda da yangın anında yapılabilecekler de önceden bilinmelidir. Önlem ve anında müdahale sayesinde büyük kayıplar vermekten kurtulabilirsiniz. Peki nasıl bir önlem alabilirsiniz?

Bu önlemler yangın söndürme cihazları olarak adlandırılmaktadır. Yani işletmenizde yangın çıkması durumunda büyük kayıplar yaşamak istemiyorsanız baştan bu tesisatları döşetmeniz gerekir.

Yangın Musluğu Şebekesi: Yangın musluğu şebekesinde hidratlara bağlanan yangın hortumları ile su alımı sağlanır. Bunlar sayesinde yangın anında müdahale fırsatı bulunur. Bunun için şehir içindeki mevcut sudan ya da işletmenin su deposundan yararlanılabilir. Su deposu kullanılacaksa eğer depoda toplam 30 ton su bulunmalıdır.

Sprinkler Tesisatı: Bu tesisatın adını duymaya ülkemizde pek alışık değiliz. Daha çok yurt dışında kullanılan bu sistem son derece kullanışlı ve yarayışlıdır. Yangın söndürme şirketleri içinde en geniş çaplı sistem olarak belirtilebilir. Sebebine gelince, bütün tavanın su borularıyla kaplanmasını söyleyebiliriz. Tavanı kaplayan bu borularda belli noktalarda musluklar bulunuyor. Bu musluklar yangın çıkması durumunda otomatik olarak açılıyor. Yangını fark etmesi ise ısı değeri ile oluyor. Yani ısı değeri belli bir derecenin üstüne çıktığında bu musluklar kendiliğinden otomatik olarak açılıyor. Bu nedenle yangının büyümesinin de önüne geçiliyor.

Yangın Söndürme Tüpleri

Yangın söndürme şirketleri arasında belki de en yaygın cihaz bu tüplerdir. Yangın tüpleri yukarıdaki saydığımız tesisatlar gibi değildir. Her şeyden önce bir tesisat değildir. Tek başına bir tüp ve içinde tercihe göre kimyasal ya da köpük bulunuyor. En uygun olanı üretici firmanın tavsiyesi üzerine alıp kullanabilirsiniz. Gayet basit bir görüntüsü olan bu tüplerin yerleşimi ve montajı için yönetmelik kuralların a uymak gerekiyor. Bu kuralları yine üretici firma bilmek zorunda ve size de yardımcı olacaktır.