HİZMETLERİMİZ

Yangın Tüpü Dolumu Ankara

Yangın Tüpü Dolumu Ankara

Yangın Tüpü Dolumu Ankara

Yangınlar ateşin kontrol edilmediği durumlarda ve çeşitli sebeplerle ortaya çıkan büyük hasarlar verebilen istenmeyen olaylardır. Yangının çıkışı kimi zaman ihmal kimi zaman da kontrolsüzlükten kaynaklanmaktadır. Evlerde, iş yerlerinde çıkan yangınlar elektrik kontağı ya da kullanılan cihazlardan kaynaklanmaktadır. Bu yangınlar ilk başladığında fark edip müdahale edildiğinde yangın kısa sürede ve büyük zarar vermeden önlenebilir. Henüz kayıplar yaşanmadan yangının önlenmesi aldığınız önlemlere bağlıdır. Bu konuda alabileceğiniz en kolay önlem yangın tüpü bulundurmaktır.

Yangın tüpleri kolay taşınabilir nitelikte ürünlerdir. Kullanımı da herkesin anlayabileceği şekildedir. Bu nedenle yangın tüpü dolumu Ankara firmalarından tüplerin kullanımı konusunda bilgi almalısınız.

Yangın Tüplerinin Dolumu

Yangın tüpleri sadece olası yangınlarda kullanıldığı için ayak altında tutulmazlar. Bunun için bir yönetmelik hazırlanmıştır. Yönetmeliğe göre ise 4 ve 12 kg arasındaki yangın tüpleri 90 cm. yüksekliğe kadar çıkabilmektedir.

Yangın tüpü dolumu Ankara yangın söndürme cihazları firmaları tarafından yapılmaktadır. Bu firmaların yönetmelikteki şartları yerine getirmesi gerekir. Aynı zamanda tüp dolum yeterliliğinin olması da gerekmektedir. Yangın söndürme cihazlarınızı temin ettiğiniz firmalardan bu tüplerin dolumunu gerçekleştirebilirsiniz. Tüp dolumu için bu firmalar tüplerinizi dolum aşamasında aldıklarında geçici olarak size bir tüp bırakmak zorundadırlar. Böylece tüpleriniz doluma gittiğinde olası yangın ihtimallerine karşı hazırda yangın tüpünüz bulunmalıdır.

Firmalar tüplerinizi dolum tesisine getirdiğinde burada basınç tesislerine tabi tutulurlar. Yangın tüpü dolumu Ankara firmaları tüp dolum makineleri aracılığıyla tüpleri doldurur. Bu sırada tüpün içeriğine dikkat edilir. Kimyasal mı yoksa köpük mü dolacağı tüpünüzün içeriğine göre belirlenir. Dolum sırasında yönetmeliklerdeki miktar ve basınç değerleri dikkate alınır. işlem tamamlandıktan sonra tüpler test edilir. Test sonucu her şey normalse tüpün dolması ve kullanıma hazır olması konusunda bir rapor verilir. Tüpler raporla birlikte sahibine teslim edilir.

Yangın Tüpü Bakımı

Yangın tüpleri olası yangınlarda hayati önem taşımaktadır. Bu nedenle yaşamın olduğu her yerde bu tüplerden bulunmalıdır. Ama zamanla basınç değerleri değişeceğinden ve çökme olabileceğinden belli aralıklarla kontrol edilmelidir. Bakımı yapılmalıdır. Bakımının nasıl yapılacağı konusunda üretici firmalardan bilgi alınmalıdır.