HİZMETLERİMİZ

Yangın Tüpü Firmaları

Yangın Tüpü Firmaları

Yangın Tüpü Firmaları

Yangın tüpleri tüm binalarda bulundurulması zorunlu ekipmanlar olarak hayati öneme sahiptir. Yangın tüpünü binaya almış olmakta yeterli olmadığı için her altı ayda bir bakıma gönderilmesi ve kontrollerinin Yangın Tüpü Firmaları aracılığıyla yapılması gerekir. Yapılan kontrollerde manometre basıncının uygunluğuna, tüpün akışkanlığını kaybedip kaybetmediğine bakılarak mekanizmanın sağlamlığının kontrolü yapılır. Şehirlerde insanların toplu olarak yaşadığı yererde yangın riski yüksek olduğu için çıkabilecek en ufak yangında zamanında önlem alınmazsa her yere sıçrayabilecektir. Şehirler olası küçük yangınlarda halkı bilinçlendirmeli ve tüplerin hangi durumlarda ve nasıl kullanılacağı hakkında yeterli eğitim vermelidir. Yangın tüpünün verimli olarak güvenliği sağlayabilmesi için denetimlerinin de yapılması önemlidir ve tüpü bulundurmak kadar kontrollerinin yapılması da yönetmeliklerde zorunlu hale getirilmiştir.

Yangın Tüpü Bakımı Nasıl Yapılır?

Yangın tüpünde gerekli önlemler alınmazsa yangın esnasında sizi yarı yolda bırakacak ve küçük sandığınız yangın kısa sürede yaşam alanını saracaktır. Bakım ve dolumları Yangın Tüpü Firmaları tarafından yapılan cihazların kullanım ömrü Sanayi ve Ticaret Bakanlığı’na göre 4 yıl olarak belirlenmiş olsa da periyodik bakımlarının yapılması ihmal edilmemesi gerekir. Dolum sırasında cihazın içinde bulunan kimyasal maddenin tam olarak boşaltılarak ambalaj içinden dolum yapılmalıdır. Yangın tüpü gövdesinin hidrostatik testten geçirilerek değiştirilmesi ve yağlanması gerekir. Tüplerin manometre testi yapılır. Tüpleri aldığınız yerden tüpün sizi en kötü durumdan ne kadar kurtarması gerektiği ve cihazın nasıl kullanılacağı hakkında da bilgi alabilirsiniz.

Panik Yapmayın Önlem Alın!

Yangın tüpünün özelliklerini bilerek sizin amacınıza uygun olan tüpleri almanız konusunda size yardımcı olunacaktır. Yangın tüpü bulundurmak asla ihmale gelmemeli ve küçük ev kazalarına karşı mutlaka bulundurmalıdır. Yangına ilk müdahaleyi yapmakta kullanılan ve etkili kullanıldığında söndürmekte başarı sağlayan yangın tüpleri, Yangın Tüpü Firmaları ile iletişimin kesilmemesi ve gerekli kontrollerin firma tarafından yapılması sağlanmalıdır. Yangınların aniden büyüyerek yayılmaları insanların bilinçsiz davranışları ve acil durumda yapılması gerekenleri yapmadıklarından kaynaklanır. Olası küçük çaplı yangında telaşa kapılmadan derhal yangın tüpünü kullanmak ve önlenemeyecek gibi olduğunda itfaiye ekiplerine haber vermek olmalıdır. Panik ve şok halinde davranıldığında yangın felaketi daha da büyük felakete sebep olacağı unutulmamalıdır.