HİZMETLERİMİZ

Yangın Dolabı Ankara

Yangın Dolabı Ankara

Yangın Dolabı Ankara

Binalar ve iş yerleri yapılırken güvenlik önlemleri ilk palanda yer almalıdır. Bu güvenlik önlemlerinin başında yangın dolapları ve tüpleri gelmelidir. Ya da diğer yangın söndürme tesisatları da olabilir. Onca emekle yapılan binalar ve hevesle yeni evlerine yerleşen insanların güvenliği her şeyden önce gelmelidir. Olası bir yangında can ve mal kaybı yaşanmaması için yangın konusunda yeterli önlem alınmalıdır. Bu konuda en önemlisi de yangın dolaplarıdır. Yangın dolabı Ankara ve civarında kolayca yaptırabileceğiniz bir güvenlik sistemidir.

Güvenlik dolapları otomatik yangın söndürme sistemleri gibi değildir. Yani tamamen manuel bir sistemle çalışır. Bu dolapların yerleşimi inşaat sırasında düşünülmelidir. Çünkü duvara monte edilen ve içten hortum ve vana yerleştirilen bir sistemdir. Dıştan kolayca takılıp yerleştirilecek bir sistem değildir. İçerdeki borular ve vanalar düşünüldüğünde inşaat sırasında hazırlanması mantıklı olacaktır.

Yangına Müdahale ve Yangın Dolapları

Olası bir yangında ilk olarak yangına insanlar kendi yöntemleriyle müdahale eder. Yani ilk yöntem elle müdahale yöntemidir. Bunun için ilk iş olarak yanın dolaplarına koşulur. Yangın dolabının kapağı açılır, vana açılır ve hortum yangın alanına tutulur. Suyu şebekeden geldiğinden sular kesik olmadığı sürece her zaman anında müdahale edilebilir. Bu bakımdan çok önemli ve çok avantajlı bir yangın söndürme tesisatıdır denebilir. Yangın dolabı Ankara firmaları aracılığıyla siz de bu sistemi binalarınıza monte ettirebilirsiniz.

Yangın Söndürme Tüpleri

Binalara çıkan yangınlarda yapılacak ilk işin elle müdahale olduğundan bahsetmiştik. Yangın dolabı gibi yangın tüpleri de bu şekilde kullanılabilen araçlardır. Hatta en yaygın yangın söndürme aracıdır. Kolay taşınması, hemen müdahale edilebilmesi açısından kesinlikle her ortamda bulundurulması gerekir. Fakat yangın söndürme tüpleri de içeriğine göre farklı yangınlarda kullanılmaktadır. Bunun için üretici firmanın fikrini alabilirsiniz.

Yangın tüpü alırken aldığınız firmadan montaj yardımı istemelisiniz. Çünkü sandığınız gibi alıp herhangi bir yere konmuyor. Bu tüplerin yerleşimi özel olarak yönetmelikle belirtilmiştir. Buna göre ne tamamen yerde ne de çok yüksekte olmalıdır. Diğer taraftan bulunduğunuz alana 25 metre uzaklıkta olmalıdır. Daha uzak olmamalıdır. Bütün bu konular ile ilgili detaylı bilgiyi yangın dolabı Ankara firmalarından öğrenebilirsiniz.