HİZMETLERİMİZ

Ostim Yangın Tüpü Firmaları

Ostim Yangın Tüpü Firmaları

Yangınlar ani yükselen ve ateşin kontrol edilememesi durumunda ortaya çıkan istenmeyen durumlar olarak nitelendirilebilir. Bu üzücü durumların yaşanmasını bir nevi önlemek ya da başlayan yangını en kısa sürede sonlandırmak için kişilere düşen görevler var. bu görevlerin başında önlem almak geliyor. Önlemlere rağmen yangına engel olamadıysanız da en kısa sürede olaya müdahale etmeniz beklenir. Bu tür olaylara karşı Ostim yangın tüpü firmaları size yardımcı olabilir.

Yangın Tüpü Firmaları

Yangın tüpü firmaları çeşitli yangın malzemeleri üretmektedir. Aynı şekilde yangın söndürme cihazlarını üretip montajını yapmaktadır. İşyerleriniz için evleriniz için yangın önlemi aldırmak istiyorsanız. Bu firmalar ile iletişime geçmelisiniz. Firmalar size konu hakkında detaylı bilgi verip işletmenize uygun sistemler öneriyor.

Ostim yangın tüpü firmaları işletmeler için çok büyük önem taşıyan sistemler üretmektedir. Bu sistemler son derece detaylı ve büyük çaplı konumlandırılmaktadır.

Sprinkler Tesisatı: Bu tesisat için çok büyük bir yerleşim yapılmaktadır. Ülkemizde pek tercih edilmeyen bu yöntem yangın söndürmede son derece önemlidir. Bu tesisatın boruları tavana yerleştiriliyor. Tavana dizilen borulara aralıklı olarak musluk yerleştiriliyor. Bu musluklar yangın esnasında kendiliğinden açılıyor ve yangını söndürmeye koyuluyor. Yani otomatik bir sistemle yangın söndürme işlemi gerçekleşiyor. Muslukların açılması için ısı değerinin yükselmesi ve belli bir dereceye ulaşması gerekiyor.

Bunun dışında yangın söndürme tüpleri ve yangın musluğu şebekeleri de üretiliyor. Yangın musluğu şebekesi de apayrı bir sistemdir. Tüpler ise taşınabilirlik özelliği taşımaktadır.

Yangın Tüpü Kullanımı

Yangın tüpü kullanımı ile ilgili yetercince bilinçlenmek gerekiyor. Bazen görüyoruz ki yangın tüpleri yerlerde dolaşıyor. Kimileri de ulaşılması zor yerlerde. Peki, olası bir yangın durumunda o tüplere nasıl ulaşacaksınız? İşin içine panik de girince tüplerin alınıp yangına müdahale edilmesi zorlaşacaktır. Yerde duran tüplere bakalım. Bu tüpler uzun süre yerde durunca zamanla kullanılmıyor diye üstüne bir şeyler atılıyor. Tamamen kapatılıyor. Yangın çıkması durumunda panikle tüpler ortada görülmüyor. Bu nedenle yerde durması son derece yanlıştır. Yangın tüpleri ile ilgili yönetmelik kurallarına uymalısınız. Bu konuda Ostim yangın tüpü firmaları size yardımcı olabilir.